Szkoła nasza wzięła udział w corocznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. W ramach akcji nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wspólnie wykonali serię kart Bożonarodzeniowych. Karty te zostały rozesłane do kombatantów, osób starszych, samotnych oraz do sąsiadów i  najbliższych członków rodziny.

Dnia 23.10.2020 r. odbyły się wewnątrzszkolne zawody strzeleckie z karabinków pneumatycznych.

Wyniki:

I miejsce Julia Świderek kl. IIag,

II miejsce Kacper Kwiatek kl. IIag,

III miejsce Maksymilian Czaja kl. Ia 

Dnia 23.10.2020 r. odbyło się Ślubowanie Klasy 1a. Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i pocztu flagowego, podniesieniem flagi państwowej i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie powtarzając słowa przysięgi.

Po raz kolejny w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach ochoczo wzięli udział w działaniach upamiętniających postaci i wydarzenia historyczno-patriotyczne.
W dniu 23.10.2020 r. uczniowie wraz z opiekunami uporządkowali miejsca ważne dla społeczności lokalnej, które zapisały się na kartach pamięci na naszym terenie. Do miejsc tych należą: kapliczka „Cudu nad Wisłą” w Strachowie, pomnik żołnierzy nieznanych z czasów II Wojny Światowej w Urlach i kamień upamiętniający Akcję Dywersyjną Tłuszcz-Urle w Dębem Małym. Po zakończeniu wszelkich prac porządkowych uczniowie zapalili symboliczny znicz.

Paweł Depczyk