SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE

W związku z obostrzeniami dotyczącymi stanu zagrożenia epidemicznego nie jest nam dane spotkać się z Wami na uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach.

Drodzy uczniowie! Dotarliście do mety ważnego etapu w Waszym życiu. Przez trzy lata wspólnie przeszliśmy ciekawą i dość długą drogę. To tutaj precyzowały się Wasze poglądy i zainteresowania, a marzenia o dalszej nauce lub wyborze drogi zawodowej z każdym dniem spędzonym w szkole nabierały realnych kształtów.
Mam nadzieję, że spoglądając wstecz pozytywnie ocenicie wybór naszej szkoły.
Wierzę, że przyjaźnie ukształtowane w naszej szkole będą trwałe, a wiedza jaką wynieśliście z trzech lat nauki przyczyni się do sukcesów w Waszym dalszym życiu.
Życzę Wam „połamania piór” na egzaminie maturalnym, którego zdanie będzie przepustką na wybrane studia a tym którzy nie zdają egzaminu życzę sukcesów na drodze zawodowej.

Wszystkim Rodzicom składam serdeczne podziękowania za 3-letnią współpracę i życzę zadowolenia z wyników osiągniętych przez Wasze dzieci.

W tym trudnym czasie życzę dużo zdrowia, optymizmu i nadziei na lepsze jutro.

Uczniowie i nauczyciele Liceum w Urlach upamiętnili dziś żołnierzy AK z batalionu "Zośka", którzy 27.04.1944 roku przeprowadzili akcję dywersyjną polegającą na wykolejeniu i ostrzelaniu niemieckiego pociągu przewożącego żołnierzy Werhmachtu.

Zbieramy nakrętki dla Pana Roberta, rodzica naszej uczennicy. Wesprzesz nasz szczytny cel przynosząc nakrętki do „Metalowego serca”, które stoi przy Liceum.
Liczymy na Was!

Dyrektor szkoły

Uczniowie klasy trzeciej z LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach zakończyli swoją przygodę z przedmiotem Edukacja Wojskowa zdając egzamin teoretyczny i praktyczny przygotowany i przeprowadzony przez żołnierzy z jednostki patronackiej OSŻW w Mińsku Mazowieckim, tym samym uzyskując możliwość odbycia Skróconej Służby Przygotowawczej dla Absolwentów CWKM.

W piątek 23 kwietnia uczniowie Liceum pod opieką nauczyciela historii Pana Mariana Chłopika uczestniczyli w pracach porządkowych na terenie cmentarza osadników szkockich w Jadowie, zainicjowanych przez Jadowskie Stowarzyszenie Historyczne. Dzięki zaangażowaniu kadetów teren cmentarza został oczyszczony i może być poddany dalszym pracom konserwatorskim.