W dniu 16 kwietnia 2016 roku dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Urlach, zorganizowali dzień otwarty dla gimnazjalistów.

Młodzież licealna zaprezentowała swoje umiejętności, które nabyła w czasie nauki w szkole. Klasy wojskowe pod kierunkiem pana Mariusza Kozaczuka przygotowały pokaz „Techniki posługiwania się bronią”, klasy policyjne pod opieką pana Mirosława Kowalczyka „Zatrzymanie dilerów narkotyków”, a klasa strażacka pod kierunkiem pana Daniela Turniaka i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadowie pochwaliła się umiejętnością gaszenia pożaru. Dzień otwarty uhonorowali specjalni goście z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Do wstąpienia w szeregi klas mundurowych, a w przyszłości do podjęcia pracy w służbach mundurowych zachęcał pan podporucznik Łukasz Charmuszko. Zawodowi żołnierze zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie dynamicznym „Techniki zatrzymywania pojazdu”. Ponadto można było obejrzeć pokaz samoobrony, który przygotowali uczniowie klas trzecich pod nadzorem pana Dariusza Kosiorka. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej w formie prezentacji multimedialnej przedstawili dorobek szkoły i życie społeczności licealnej. Ważnym punktem było stoisko przygotowane przez Ligę Obrony Kraju w Wołominie, na którym wystawiono sprzęt będący na wyposażeniu współczesnej armii. W dalszej kolejności wszyscy rodzice i gimnazjaliści zwiedzali stoiska przygotowane dla nich przez Grono Pedagogiczne. Można było sprawdzić swoją wiedzę w „Quizie wiedzy o służbach mundurowych” lub w „Kole Fortuny” oraz poznać historię szkoły oglądając kroniki. W jednej z pracowni szkolnych pan pułkownik Tomasz Pilucik przygotował „Salę Tradycji”, gdzie można było przymierzyć elementy umundurowania wojskowego. Pozostałe atrakcje, które czekały na naszych miłych gości to strzelanie z broni i łuku. Po dniu pełnym wrażeń chętni skosztowali wojskową grochówkę oraz kiełbaskę pieczoną na ognisku.

 

{imageshow sl=60 sc=7 /}

zdjęcia: Angelika Marczak

{youtube}vCNA12ropJQ{/youtube}

film: Aneta Harasim