Dziesięć miesięcy solidnej pracy i wreszcie zasłużony odpoczynek. Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach pożegnała kolejny, czternasty już, rok szkolny.


Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy liceum zgromadzili się, by wspólnie świętować zakończenie roku.
- Rok szkolny 2015/2016 dobiegł końca. Mamy za sobą czas wytężonej pracy. Uczniowie, których zasypywaliśmy pracami domowymi, kartkówkami, wypracowaniami, sprawdzianami i innymi zadaniami  doczekali się zasłużonego wypoczynku. Odpoczywać będą również nauczyciele, którzy wszystkie te sprawdziany przygotowywali i je sprawdzali. Sporo pracy, ale ważniejsze jest to, że dzisiaj, z całą pewnością wszyscy wiedzą, umieją, potrafią więcej niż we wrześniu. Takie jest zadanie szkoły. Na zasłanym zielonym suknem stole czekają jeszcze ciepłe świadectwa, nagrody i podziękowania, gratuluję wszystkim, którzy je otrzymają. To uczniowie wyjątkowi, bo zasłużeni na różnych płaszczyznach – tak do zgromadzonych zwróciła się dyrektor Maria Łopuska.
Do uczniów przemówił również Dariusz Kokoszka wójt gminy Jadów, Magdalena Suchenek Przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Wołominie, mł. bryg. mgr inż. Andrzej Wysocki Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. Życzyli wspaniałych wakacji oraz gratulowali sukcesów w nauce, sporcie, konkursach.
Następującym uczniom nadano szkolne stopnie wojskowe: starszy szeregowy kadet – Sylwia Zakrzewska, Rafał Roszczynko i Nina Rowicka, kapral kadet – Katarzyna Wojtyra, Natalia Koszewska, Karolina Galas i Kinga Siemieniewska, starszy kapral kadet – Konrad Oljasz i Martyna Reda, plutonowy kadet - Dominika Andrzejewska i Karolina Kruszewska.
Wśród wyróżnionych tego dnia uczniów znaleźli się: Martyna Reda (kl. 2a- z najwyższą średnią w szkole- 4,82) oraz  Natalia Koszewska, Karolina Kruszewska, Kinga Siemieniewska, Nina Rowicka, Katarzyna Wojtyra.
Za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły nagrodzeni zostali: Konrad Oljasz,Klaudia Kalinowska, Piotr Gawor.
Za osiągnięcia sportowe wyróżniono:  Weronikę Hopcia, Dorotę Korbut, Aleksandrę Gąsior, Natalię Koszewską, Katarzynę Wojtyra, Igora Banaszczyka, Karolinę Kruszewską, Marcina Bońskiego, Jakuba Sławińskiego, Łukasza Bodzona, Rafała Roszczynko, Dominikę Andrzejewską, Jakuba Barszcz, Klaudię Kalinowską, Aldonę Machla, Ninę Rowicką.
Na zakończenie dyrektor Maria Łopuska podziękowała rodzicom za aktywne włączanie się w pracę szkoły.
Uroczystość zakończyły spotkania uczniów z wychowawcami klas w salach.

{imageshow sl=70 sc=7 /}