W piątek 30 września uczniowie klas pierwszych i drugich wojskowych z naszego Liceum wzięli udział w zajęciach na strzelnicy Centralnego Wojskowego Klubu Strzeleckiego "Legia" Warszawa.

Pod okiem instruktora strzelectwa pana Grzegorza Pernala i koordynatora klas wojskowych Mariusza Kozaczuka, uczniowie odbyli instruktaż dotyczacy bezpiecznego posługiwania się bronią. Następnie przypomniano  zasady celnego strzelania ze szczególnym uwzględnianiem pracy na języku spustowym.
Po części teoretycznej Licealiści z Urli przystąpili do strzelania z karabinka sportowego kbks na odległość 25m. W kolejnej części zajęć uczniowie odbyli strzelania z pistoletu Glock 17 oraz karabinka AKMS do tarcz sylwetkowych.
Uczniowie zachęceni bardzo dobrymi wyniki strzelania z pewnością już wkrótce znów odwiedzą wojskowy klub z Warszawy.

{imageshow sl=75 sc=7 /}