W dniu 19 października 2016 roku maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach wzięli udział w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę.

Licealiści uczestniczyli we mszy świętej, której przewodniczył alb Henryk Hoser- biskup diecezji warszawsko-praskiej. Na mszy świętej obecni byli również znakomici goście. Mazowiecki kurator oświaty- Aurelia Michałowska oraz wicedyrektor kształcenia ustawicznego- Anna Kowalska. Młodzież powitał Ojciec Mieczysław Polak- podprzeor Jasnej Góry. Konferencję dla maturzystów poprowadził ksiądz prałat Bogusław Kowalski- proboszcz katedry. Program pielgrzymki przygotował ksiądz Piotr Pierzchała rektor wydziału nauki katolickiej diecezji warszawsko-praskiej. Pielgrzymowanie zakończyło się modlitwą w Kaplicy Cudownego Obrazu aktem zawierzenia przez młodzież Matce Boskiej i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Dziękujemy młodzieży za godną postawę i wspaniałe świadectwo wiary a opiekunom za trud pielgrzymowania.

{imageshow sl=81 sc=7 /}