Piątek 13 stycznia był jednym z wielu dni, kiedy nasi kadeci doskonalili się w wojskowym rzemiośle.

Tym razem, w ramach zajęć z przysposobienia wojskowego, uczniowie klas wojskowych uczyli się budowy, właściwości i przeznaczenia broni strzeleckiej. Po wprowadzeniu teoretycznym i pokazie wykonanym przez prowadzącego zajęcia, uczniowie przystąpili do samodzielnego rozkładania i składania karabinka automatycznego AKMS. Ważnym elementem szkolenia było również poznanie fachowego nazewnictwa i zastosowania poszczególnych części karabinu.
Kadeci jeszcze nie raz doskonalić będą swoje umiejętności, tak aby wszyscy uczniowie naszych klas wojskowych potrafili rozłożyć kałasznikowa w czasie poniżej 14 sekund, co według wojskowej normy szkoleniowej nr 4 oznacza ocenę bardzo dobrą.
Drugim zagadnieniem szkoleniowym była nauka wiązania węzłów wspinaczkowych.  Uczniowie doskonaląc swoje umiejętności szybkiego wiązania najważniejszych węzłów przygotowują się do zajęć ze wspinaczki, które odbędą się już wkrótce.

P1070957P1070958