20 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 1a wojskowej ćwiczyli musztrę w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego w Warszawie.

Szkolenie zorganizowane przez Biuro ds. Proobronnych MON obejmowało tematykę z zakresu musztry indywidualnej i zespołowej. Instruktorzy Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego szczególny nacisk położyli na szkolenie pocztów sztandarowych. Pomimo przeszywającego zimna młodzież z LO w Urlach dzielnie zgłębiała tajniki musztry i z zaangażowaniem wykonywała polecenia najlepszych specjalistów od ceremoniału wojskowego w naszej armii.

Postępy uczniów w trakcie zajęć obserwował dyrektor Biura ds. Proobronnych Pan Waldemar Zubek.

Szkolenie zakończyła uroczysta defilada ponad stu uczniów i członków organizacji proobronnych.

{imageshow sl=104 sc=7 /}

Kadeci z Urli bardzo dobrze prezentują się na tle pozostałych uczestników szkolenia:

{youtube}mOt0ATD0D4s{/youtube}