Nasi licealiści lubią aktywnie spędzać wolny czas.
10 grudnia, pod okiem żołnierza wojsk specjalnych ćwiczyli wspólnie z młodzieżą na co dzień uczącą się w szkołach warszawskich, w zajęciach zorganizowanych na naszym terenie przez jednostkę wojska specjalnego i Związek Strzelecki „Strzelec”.

Niestraszne okazało się rozpalanie ogniska w warunkach polowych, maskowanie w terenie, działania taktyczne w kompleksie leśnym. A wszystko w warunkach padającego deszczu. Dodatkową atrakcją był fakt, że zajęcia nagrywała ekipa telewizji publicznej (NOS) z Holandii, zaś po nich reporterzy przeprowadzali wywiady z uczniami.

Mino, że reportaż z udziałem kadetów z Liceum w Urlach miał swoją emisję już kilka miesięcy temu, możemy go obejrzeć na stronie internetowej publicznej telewizji holenderskiej NOS:

http://nos.nl/artikel/2151844-veel-animo-voor-pools-vrijwilligersleger.html