5 września uczniowie ze szkół zakwalifikowanych do projektu, mieli zaszczyt uczestniczyć w apelu klas mundurowych z udziałem Antoniego Macierewicza, Ministra Obrony Narodowej podczas  XXV edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Uczniowie klasy 2a wraz z Panią Dyrektor liceum Marią Łopuską i opiekunami uczestniczyli w tych uroczystościach.

Minister Antoni Macierewicz w swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślał jak ważne w dzisiejszych czasach jest wykształcenie proobronne. Zaznaczył, że celem Ministerstwa Obrony Narodowej jest, aby wykształcenie proobronne i gotowość do służenia w jednostkach wojskowych stała się powszechna. „Wy pokazaliście, że jesteście gotowi i za to na Wasze ręce dla całej polskiej młodzieży Minister Obrony Narodowej i Polska Armia składa podziękowania” – powiedział szef MON w wystąpieniu.

Po zakończeniu apelu młodzież naszej szkoły zwiedzała stoiska targowe, zapoznając się z najnowocześniejszymi formami uzbrojenia. Podziwialiśmy m. in. broń, helikoptery i drony. Braliśmy również udział w symulacjach lotniczych i bojowych. W tym samym czasie Pani Dyrektor uczestniczyła w spotkaniu z  Wiceministrem Obrony Narodowej Michałem Dworczykiem i Dyrektorem Biura ds. Proobronnych  MON Waldemarem Zubkiem.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to idealna okazja na zwiększenie świadomości narodowej, kształcenie postaw patriotycznych i szerzenie edukacji obronnej wśród młodzieży.

{imageshow sl=112 sc=7 /}