27 października 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy od września tego roku podjęli naukę w naszej szkole.

Ceremonię rozpoczął uroczysty apel poprowadzony przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego- Wiktora Michałowskiego.  Po wprowadzeniu sztandaru, wciągnięciu flagi państwowej na maszt, odśpiewaniu hymnu, młodzi kadeci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Adam Łossan, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. Bryg. Andrzej Wysocki, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Jadowie Tomasz Młynarczuk, Ryszard Walczak- doradca Dyrektora Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce oraz przedstawiciele Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim ppor. Marcin Ślusarz, starszy kapral Paweł Kąkol,  kapral Michał Woźniak, a także rodzice i rodzina najmłodszych przedstawicieli naszego liceum. Następnie pani dyrektor awansowała uczniów  starszego rocznika. Wyższe stopnie otrzymali:

stopień starszy szeregowy kadet:

                Bartłomiej Bolesta            klasa 2a

                Patryk Byczyński               klasa 2a

                Franciszek Tchórzewski     klasa 2a

                Mateusz Wójcik                 klasa 2a

                Gabriela Ceran                 klasa 2b

                Aleksandra Gąsior            klasa 3a             

stopień kapral kadet:

                Natalia Ostrowska            klasa 2a

                Michał Portka                   klasa 2a

                Weronika Komuda           klasa 2b

stopień plutonowy kadet:

                Natalia Koszewska            klasa 3a

                Katarzyna Wojtyra            klasa 3a

Kolejny punkt uroczystości to wręczenie stypendium „Talent” przez Wicestarostę Powiatu Wołomińskiego Adama Łossana. Uczniowie wyróżnieni to: Michał Portka uczeń klasy 2a, Natalia Ostrowska uczennica klasy 2a oraz absolwenci: Martyna Reda i Kinga Siemieniewska. Podporucznik Marcin Ślusarz skierował do młodych kadetów słowa uznania i życzył im wytrwałości oraz godnego noszenia munduru.  Pan Ryszard Walczak pogratulował wszystkim uczniom oraz zaprosił ich na spotkanie z gen. bryg. Wiesławem Kukułą dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem przez młodzież i gości  „Pieśni  Reprezentacyjnej Wojska Polskiego”.

Serdecznie gratulujemy awansów i stypendiów, a świeżo upieczonych Kadetów witamy w murach naszej szkoły. Życzymy jak najlepszych wyników w nauce i siły w konsekwentnym wypełnianiu obowiązków. Jesteśmy dumni, że mamy nowych, już pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności.

{imageshow sl=117 sc=7 /}

zdjęcia: Rafał Radzki