13 kwietnia (w piątek) o godzinie 12 rozpoczął się w naszej szkole Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości; szczególnie gorąco zainteresowaną nauką w naszej szkole młodzież. Następnie uczniowie, Weronika i Eryk zaprezentowali dorobek naszego liceum.

 Dalsza część imprezy odbyła się na placu przed szkołą. Klasa II a wojskowa przedstawiła trzy pokazy: „Kata z Bronią”, techniki samoobrony i ochronę Vipa. Następnie żołnierze z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim pod dowództwem porucznika Szymona Sztuka wykonali pokaz dynamiczny – ochrona Vipa. Uczniowie z klasy strażackiej przy wsparciu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadowa zademonstrowali swoje umiejętności gaśnicze.

Tego dnia do naszego liceum przybyło wielu gości: m.in. Adam Łossan Wicestarosta Wołomiński, mł. bryg. mgr inż. Andrzej Wysocki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, ppłk Marcin Czupryński z OSŻW w Mińsku Mazowieckim, Dariusz Kokoszka Wójt Gminy Jadów, podinspektor Michał Krasnodębski Komendant Komisariatu Policji w Jadowie, Wiesław Tylus Komendant OSP w Jadowie, Jadwiga Grabska Przewodnicząca Rady Gminy Jadów, Danuta Tarach Radna Gminy Jadów.

Gimnazjaliści wraz z rodzicami z wielkim zainteresowaniem oglądali: stoisko OSŻW

w Mińsku Mazowieckim, stoiska z wyposażeniem wojskowym i policyjnym przygotowane przez naszych uczniów, kroniki szkoły. Mieli również możliwość wypróbowania swoich umiejętności strzeleckich pod nadzorem panów: Stanisława Osińskiego, Stanisława Grzesiuka i Mirosława Kaczkiewicza z Bractwa Strzeleckiego „Salwa” w Wołominie.

Wszyscy uczestnicy mogli skosztować pysznej grochówki, ugotowanej przez panów dozorców w kuchni polowej, poczęstować się domowymi ciastami przygotowanymi przez naszych uczniów.

Zainteresowanie dniem otwartym było bardzo duże, z czego społeczność szkoły jest bardzo zadowolona. Nasi uczniowie zachowali się jak prawdziwi gospodarze. Oprowadzali wszystkich zainteresowanych po szkole, prezentowali przygotowane stoiska pokazowe, odpowiadali na pytania, uczyli rozkładania i składania broni, zbierania dowodów za pomocą odcisków linii papilarnych.

Mamy nadzieję we wrześniu powitać liczną grupę nowych uczniów!

 {imageshow sl=132 sc=7 /}