15 sierpnia 2018 roku uczniowie LO w Urlach ze sztandarem szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie.

Z tej samej okazji zorganizowano również uroczystość w dniu 19 sierpnia 2018 roku w Strachowie, w której licznie uczestniczyli nasi uczniowie. Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku rozpoczęła Msza Święta. Kolejnym punktem programu był występ uczennic LO w Urlach (Julii Bartoszek, Natalii Dzięcioł, Aleksandry Górczak i Zuzanny Ryszawa), które poprzez recytację i śpiew przybliżyły zebranym historię Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Następnie poczty sztandarowe i wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod kapliczkę upamiętniającą Cud nad Wisłą, gdzie zostały złożone kwiaty m.in. przez delegację naszych uczniów. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty”.

{imageshow sl=145 sc=7 /}