23 września 2023 roku w Jadowie miały miejsce uroczyste obchody 115-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadowie. Wśród zaproszonych gości pojawili się Pan Dariusz Olszewski – Poseł na Sejm RP, Pani Bożena Żelazowska – Posłanka na Sejm RP, Pan Michał Prószyński – Szef Gabinetu Politycznego MSWiA, Pan Adam Lubiak – Starosta Wołomiński, Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie reprezentował, st. bryg. Marcin Konecki – Naczelnik Wydziału Kadr KW PSP w Warszawie, st. bryg. Wiesław Drosio – Komendant Powiatowy PSP w Wołominie, dh Paweł Bednarczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie, Pan Dariusz Kokoszka – Burmistrz Jadowa.
Także nasza reprezentacja ze sztandarem szkoły i Panią Dyrektor wzięli udział w uroczystości. Rozpoczęto ją Mszą Świętą w Sanktuarium Krzyża Św. w Jadowie. Po celebracji w Sanktuarium pododdziały wraz z pocztami powróciły na plac przed jednostką na dalszą część obchodów.
Podczas uroczystej zbiórki odbyło się ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Jadów, wręczono jednostce nowy sztandar, wręczono medale i odznaczenia oraz przekazano sprzęt specjalistyczny. W imieniu społeczności naszej szkoły Pani Dyrektor dokonała symbolicznego wbicia gwoździa, który został zamieszczony na drzewcu Sztandaru OSP Jadów.