Pomimo wakacji, w połowie sierpnia uczestniczyliśmy w trwających trzy dni obchodach 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. 13 sierpnia wzięliśmy udział w Pikniku Wojskowym w Ossowie, pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Podczas imprezy mogliśmy skorzystać z warsztatów edukacyjno-historycznych, wysłuchać koncertu patriotycznego oraz zobaczyć pokaz sprzętu militarnego.
14 sierpnia nasza delegacja z Panią Dyrektor i przyjacielem szkoły- Panem Jerzym Dobrowolskim- reprezentującym Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej uczestniczyli w Uroczystym Apelu Poległych i złożyli wieniec przy krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki w Ossowie.
Kulminacyjnym dniem obchodów rocznicowych był wtorek 15 sierpnia 2023, tym razem złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem ks. Ignacego Skorupki przy Szkole Podstawowej w Ossowie. Ciekawym punktem programu tego dnia była rekonstrukcja walki podczas Bitwy Warszawskiej 1920 roku i piknik na Polach Ossowskich.