W okresie od 8 do 18 czerwca 2023 Stowarzyszenie Miłośników Kultury w Urlach we współpracy z Mazowieckim Forum Biznesu, Nauki i Kultury organizowało na terenie ośrodka Caritas w Urlach plener malarski pt. „Urlańskie Klimaty 2023”. Również nasi uczniowie postanowili spróbować swoich sił twórczych. Podczas spotkań z Paniami Teresą Urbanowską, Danutą Rasińską i Katarzyną Krajewską, dzięki ich cennym radom powstały piękne prace malowane farbami na płótnie oraz kubki ceramiczne. Wszystkie powstałe podczas pleneru prace można była podziwiać 17.06.2023 podczas wernisażu na terenie ośrodka Caritas. Zbiorową częścią pleneru była gawęda poprowadzona w Bibliotece Publicznej w Urlach przez wykładowcę ASP prof. Zdzisławę Ludwiniak. Spotkanie było poświęcone Stanisławowi Lorentzowi- współzałożycielowi SMU oraz Dyrektorowi Muzeum Narodowego w Warszawie w latach 1936-1982. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za cenną dawkę wiedzy i za to, że nasze twórcze zamiłowanie jest choć ciut bardziej profesjonalne.