Jak mówią powtarzane często słowa jednej z polskich piosenek: ”Wszystko ma swój czas i godzinę”. 28 kwietnia 2023 r. nadszedł czas na pożegnanie klasy 4 naszego Liceum. Ta wspaniała młodzież zakończyła kolejny z etapów swojego życia. Przed nimi nowe drogi, wyzwania, nowe decyzje. Spotkaliśmy się, by powspominać, podsumować ostatnie 4 lata i chwilę zatrzymać się przed tym, co za chwile będzie miało miejsce.
Podczas Ceremonii dokonano przekazania opieki nad Sztandarem młodszemu rocznikowi, a także przekazano Szablę nowej osobie, która będzie dowodzić uroczystościami szkolnymi. Osoby pełniące dotychczasowe funkcje zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami, podziękowano im za wkład w reprezentowanie i promowanie szkoły. Absolwenci klasy wojskowej CWKM otrzymali Certyfikaty MON. Wręczył je osobiści Szef WCR Warszawa-Praga ppłk. Paweł Majchrowski.
Młodsi o rok uczniowie klasy 3a, żegnający zgodnie z tradycją klasę maturalną wręczyli kadetom klasy 4a pamiątkowe tuje. Nie obyło się również bez łez wzruszenia. Tegoroczni absolwenci już za chwilę podejdą do zdania egzaminu dojrzałości- będą pisać matury. Życzymy Wam połamania pióra. Pamiętajcie, że drzwi naszej (waszej) szkoły będą zawsze stać przed Wami otworem!