21 kwietnia 2023 roku już po raz drugi zaprosiliśmy w nasze progi przyszłych kadetów. Uczniowie klas 8 mogli zapoznać się tego dnia z naszą aktualną ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. Podczas zapoznawania się ze szkołą, mogli uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach przygotowanych dla nich przez starszych kolegów oraz osoby i instytucje współpracujące z naszą szkołą. Nasi goście obejrzeli pokaz musztry paradnej wykonany przez uczniów LO, korzystali ze ściany wspinaczkowej, uczyli się załadowywać broń, mogli postrzelać do celu, skosztować kuchni polowej.
Młodzież i ich rodziny ciepło przywitała Pani Dyrektor Szkoły - Beata Skulimowska, następnie kilka słów zachęty do młodych ludzi powiedziała Pani Hanna Skrzypczak- Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Wołomińskim. Omówiono różne kierunki kształcenia, opowiedziano o możliwościach, tym, co się już dokonało i tym, co jest w planach unowocześniania szkoły. Każdy mógł uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania.
Osoby zainteresowane internatem, mogły też tego dnia zapoznać się z jego ofertą i bazą noclegową. Kierownik internatu- Pani Martyna Kiełczykowska- Czarnak oprowadziła ósmoklasistów i ich rodziny po internacie, a także całym ośrodku pokazując jak się tu żyje oraz informując z czego będą mogli korzystać przyszli wychowankowie. Pani Kierownik udzieliła odpowiedzi na pytania o organizację dnia, żywienie oraz rozwiała wszelkie wątpliwości młodzieży i jej rodziców.
Dzień Otwarty uznajemy za bardzo udany. Nie udałoby się to jednak bez naszych zacnych współpracowników. Dziękujemy za wsparcie i obecność: Pani Hannie Skrzypczak reprezentującej Powiat Wołomiński, przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Panu Komendantowi Komisariatu Policji z Jadowa, WCR Warszawa-Praga, Oddziałowi Specjalnemu Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Straży Pożarnej z Jadowa, Muzeum w Jadowie, Salwie- Bractwu Strzeleckiemu, Wołomińskiemu Klubowi Strzeleckiemu "Pocisk", Podlaskiemu Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach, Panu Damianowi Świeżakowi, Panu Jackowi Pływaczewskiemu, Panu Mariuszowi Ragajsinowi, Panu Jerzemu Dobrowolskiemu ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Muzeum karabinu w Urlach.
Serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę sponosorów: Mini Marketu Celinka z Urli, Zakładu Przetwórstwa Mięsnego- Wiesław i Katarzyna Cudny z Jadowa, Piekarnii, Cukiernii Jadowskiej- Bartłomiej Laska, Justyna Laska.
Dziękujemy również nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom za bezcenną pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Liczymy na to, że szeregi naszej braci uczniowskiej zostaną wzmocnione o nowe osoby, których działalność przyniesie chlubę szkole. Do zobaczenia we wrześniu!