Nasze przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem honorowym: Ministra Obrony Narodowej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Wołomińskiego, Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, OSŻW im. gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego „Jura” w Mińsku Mazowieckim, Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej w Warszawie, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia, Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach, Jadowskiego Stowarzyszenia Historycznego, Instytutu Historycznego NN im. Andrzeja Ostoja Owsianego, Bractwa Strzeleckiego Salwa Wołomin, Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944. Patronem medialnym zgodziły się zostać „Wieści Podwarszawskie”.
Spotkanie w sali GOK w Jadowie rozpoczęła Dyrektor naszego liceum- Pani Beata Skulimowska. Wspomniała o roli pieśni żołnierskiej w podtrzymywaniu ducha walki żołnierzy, motywowaniu w chwilach klęsk i wyrażaniu radości w czasie zwycięstw. Następnie Pani Dyrektor w imieniu swoim i współorganizatora wydarzenia Starosty Wołomińskiego- Adama Lubiaka przywitała gości, jury, młodzież zgłoszoną do konkursu, ich opiekunów i rodziny.
Władze powiatowe reprezentowali Pan Piotr Borczyński – Wicestarosta Wołomiński i Pani Hanna Skrzypczak – Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury. Jako przedstawiciele Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, którzy blisko współpracują z naszą szkołą przybyli: Pan Podpułkownik Marcin Boruta, reprezentujący 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Mińsku Mazowieckim, Pan Podpułkownik Tomasz Gergelewicz, reprezentujący Akademię Sztuki Wojennej i Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej w Warszawie oraz Pan Kapitan Damian Jarząbek, reprezentujący Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej im. gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego „Jura” w Mińsku Mazowieckim.
Miło nam było gościć także Pana Łukasza Wójcika – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie, Pana Roberta Gołaszewskiego- Burmistrza Łochowa, Panią Barbarę Wójcik-Skarbik Gminy Jadów, Pana Włodzimierza Wieczorka- Dyrektora Ośrodka Charytatywno-Opiekuńczego Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Pana Ryszarda Walczaka- reprezentującego Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce, Panią Karolinę Matlińską, Panią Magdalenę Gawor i Pana Pawła Gawora- członków Jadowskiego Stowarzyszenia Historycznego, Pana Jerzego Struczyka- Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury w Urlach, a także przyjaciół szkoły: Panią Kamilę Dutkiewicz z Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej w Warszawie i Pana Jerzego Dobrowolskiego- reprezentującego Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Instytut Historyczny NN im. Andrzeja Ostoja Owsianego.
Młode talenty oceniało zacne grono specjalistów, w którego wskład wchodzili wspomniani wcześniej: Pani Kamila Dutkiewicz (przewodnicząca), Pan Łukasz Wójcik, Pan Kapitan Damian Jarząbek, ale także Pan Julius Mitchell- artysta, piosenkarz, beatboxer, dyrektor, trener akademii wokalnej „Sound Ministry” i finalista The Voice Sri Lanka, Pani Klaudia Mitchell- managerka, a prywatnie żona Juliusa Mitchella, założycielka Akademii Wokalnej „Sound Ministry” , autorka wierszy i piosenek oraz Pani Magdalena Donoch- pracownik GOK w Jadowie. Wszystkie występy były wspaniale dopracowane, wzruszające i zmuszające do refleksji. Mimo to, zgodnie z regulaminem, jury musiało podjąć decyzję i wyłonić zwycięzców.

W kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce:
Alicja Gawrońska z Zespołu Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Mokrej Wsi
II miejsce:
Maja Kalinowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jadowie
III miejsce:
Zofia Kaczmarska ze Szkoły Podstawowej w Miąsem
Wyróżnienie dla:
Zofii Orzechowskiej z Zespołu Szkół im. Rzeczypospolitej Norwidowskiej w Strachówce

W kategorii szkoła ponadpodstawowa:
I miejsce:
Aleksandra Antczak z Zespołu Szkół w Tłuszczu
II miejsce:
Kinga Kwiatkowska z Zespołu Szkół w Tłuszczu
III miejsce:
Natalia Krawczyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach
Wyróżnienie dla:
Dominika Kaczmarczyka z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku

Wszyscy laureaci i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nagrodzeni wyjątkowe, cenne prezenty- np. rowery. Docenienie laureatów konkursu nie byłoby możliwe, gdyby nie sponsorzy. Składamy serdeczne podziękowania następującym osobom prywatnym i firmom, które wspomogły nasze przedsięwzięcie: Panu Robertowi Szydlikowi- Radnemu Powiatu Wołomińskiego, Panu Włodzimierzowi Wieczorkowi, Panu Dariuszowi Lenarciakowi, Panu Jerzemu Dobrowolskiemu, Panu Andrzejowi Domańskiemu, Panu Mariuszowi Murawskiemu, Państwu Barbarze i Janowi Owczarskim, firmie PSB Mrówka z Tłuszcza, firmie Krispol z Tłuszcza, firmie Interplast z Tłuszcza, Centrum Medycznemu Rajmedica z Tłuszcza, firmie UNI- Gaz z Tłuszcza, firmie Tech- Bud z Tłuszcza, firmie Hydro-Styl z Tłuszcza i firmie Piotro-Stal z Tłuszcza.
Jako goście specjalni dla wszystkich naszych gości wystąpili Tolek Jabłoński i Julius Mitchell. Tolek Jabłoński to znany bard, pieśniarz, autor tekstów i piosenek religijnych, od najmłodszych lat związany
z muzyką sakralną. Wspomniany już wcześniej Julius Mitchel- to także muzyk, od 10 lat prowadzi szkołę muzyczną - uczy śpiewu, beatboxingu, pianina, występowania na scenie i publicznego wypowiadania się. Bardzo dziękujemy za występy na żywo, a na zajęcia do Akademii Wokalnej „Sound Ministry” serdecznie zapraszamy.
Liczymy, że w przyszłości odbędą się kolejne edycje naszego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, by w dalszym ciągu zachęcać młodzież do śpiewania i czynnego udziału w kultywowaniu wydarzeń historycznych, by uniknąć tego, przed czym ostrzegał Colberg- „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.

W imieniu społeczności LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku
Martyna Kiełczykowska- Czarnak