W dniu 18 listopada 2022 roku kadeci grup policyjnych klas I, II i III Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach gościli z wizytą edukacyjną w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W trakcie pobytu przeprowadzili wiele rozmów z wykładowcami CSP w Legionowie, gdzie uzyskali informacje na nurtujące ich pytania. Uczestniczyli w zajęciach z techniki kryminalistycznej, gdzie przedstawiono im w teorii oraz praktyce podstawy zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez wykładowców ruchu drogowego, którzy przekazali im informacje na temat urządzeń służących do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, urządzeń do pomiaru prędkości. Kadeci mieli możliwość zobaczyć osobiście tego typu urządzenia.

Nasi uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z taktyki i techniki interwencji, gdzie ćwiczyli posługiwanie się pałką wielofunkcyjną typu „tonfa” oraz w zajęciach z tzw. ”kajdankowania”, wykorzystując do tego celu kajdanki.

Oprócz tego kadetom została pokazana infrastruktura oraz budynki, znajdujące się na terenie szkoły policyjnej, min. halę sportową, basen, sale sportowe do ćwiczeń oraz treningu różnego rodzaju dyscyplin. Mieli okazję zobaczyć najnowszy motocykl, będący na wyposażeniu policjantów ruchu drogowego naszej Policji.

Opracował: mgr Artur Kubeł