W dniach 21-23 czerwca 2022 roku w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” uczniowie tutejszego liceum uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej. Program zwiedzania obejmował takie miejscowości jak: Włocławek, Ciechocinek i Toruń. 21.06.2022 r. uczniowie zwiedzili we Włocławku największą przepływową elektrownię wodną w Polsce, która jest jedną z najciekawszych i najważniejszych budowli hydrotechnicznych w Polsce. Następnym punktem była Katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest budowlą gotycką wzniesioną w XIV wieku. Naszym przewodnikiem po katedrze był wikariusz parafii ks. Laskowski, który ciekawie opowiadając zainteresował poruszaną tematyką naszą młodzież. Szczególną uwagę uczniów wzbudziło zdobienie portalu okiennego, na którym znajdowały się swastyki, które w tamtych czasach symbolizowały „przynoszący szczęście”, a obecnie kojarzą nam się z hitleryzmem. 22.06.2022 r. uczniowie mieli okazję zwiedzić w Ciechocinku: tężnię i warzelnię soli wraz z parkami Tężniowym i Zdrojowym, które są unikatowym zespołem zabytkowych budowli, budynków i urządzeń przemysłowych.
W kolejnym dniu wycieczki 23.06.2022 r., uczestnicy wycieczki zwiedzili miasto Toruń, a w ramach programu zobaczyli:
• Starą i Nową część miasta Torunia, gdzie centralnym punktem starówki jest Rynek Staromiejski, którego centrum stanowi budynek średniowiecznego ratusza;
• obejrzeli zabytkowe pomniki jak: Filusia, Mikołaja Kopernika oraz Flisaka;
• zwiedzili Katedrę świętych Janów;
• obejrzeli najsłynniejszą Krzywą Wieżę;
a w nieco spokojniejszej części miasta - Rynku Nowomiejskiego, zobaczyli:
• pomnik Toruńskiej Przekupki oraz Żeliwny Wózek;
• będąc w Toruniu odwiedzili Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium” gdzie obejrzeli wystawę i film związane z astronomią, która jest matką nauk;
• mieli także możliwość zwiedzenia Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczestniczyli w wyrabianiu i wypieku pierników, co sprawiło im wielką frajdę.
Z rozmów z młodzieżą wynikało, że byli zadowoleni nie tylko z programu wycieczki, ale także z tego, że w ramach wyjazdu znaleźli czas na wspólną integrację.