22 kwietnia 2022 roku odbył się Dzień Otwarty w naszym Liceum. Przybyła wraz z rodzicami i nauczycielami młodzież mogła obejrzeć szkołę, porozmawiać z nauczycielami i Panią Dyrektor szkoły oraz skorzystać ze wszystkich zorganizowanych w tym dniu atrakcji.
W szkole można było obejrzeć film promujący szkołę, a przed szkołą: pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego. Do dyspozycji wszystkich przybyłych było stanowisko rozkładania i składania broni oraz stoisko z prezentacją sprzętu wykorzystywanego do zajęć praktycznych. Na Dzień Otwarty przybyli również zawodowi żołnierze z Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego, którzy mieli swoje stoisko z bronią i sprzętem wojskowym. Wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać z żołnierzami i zapytać o pracę w wojsku.
Kandydaci zainteresowani nauką w klasie stewardess i stewardów mogli porozmawiać z przedstawicielką Linii Lotniczych LOT Panią Wiktorią Dwojak, która prowadzi zajęcia w naszej szkole.
Odbył się również pokaz akcji gaśniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadowa, strażacy brawurowo zaprezentowali akcję gaśniczą zasymulowanego pożaru. Po akcji gaśniczej, strażacy jak i ich samochód byli do dyspozycji zainteresowanych. Można było zapytać o pracę strażaków oraz obejrzeć samochód gaśniczy, a nawet włączyć syreny.
Bardziej odważni mogli poćwiczyć strzelanie dzięki uprzejmości i prowadzeniu strzelania przez Bractwo Strzeleckie SALWA Wołomin. Młodzież jak i rodzice mogli również popróbować swoich sił we wspinaczce.
Wszyscy przybyli na Dzień Otwarty mogli spróbować pysznej grochówki wojskowej przygotowanej w kuchni polowej oraz posilić się kiełbaską z grilla.
Kolejnym punktem programu była prezentacja Internatu, gdzie goście mogli zwiedzić bazę noclegową, edukacyjną, sportowo-rekreacyjną jak i część gastronomiczną znajdującą się na terenie Ośrodka Caritas.


Julia Zawadzka