W dniu 27 kwietnia 2022 roku odbył się 3 kilometrowy "Wojskowy Bieg po Sprawność". Bieg został przeprowadzony w Warszawskim Centrum Sportu Młodzieżowego "AGRYKOLA". Bieg był częścią tegorocznego Dnia Sportu w Siłach Zbrojnych RP. W 2021 roku Minister Obrony Narodowej ustanowił 27 kwietnia corocznym Dniem Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia w Resorcie Obrony Narodowej. Hasłem tegorocznych obchodów było #ArmiaWFormie.
Podczas obchodów Dnia Sportu uczniowie mogli ponadto zobaczyć pokaz sprzętu oraz najnowszego wyposażenia żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu w kategorii: „Klasy Mundurowe (Open, rocznik 2006 i starsi)”.
W tej kategorii wystartowało ponad 160 uczniów kadetów reprezentujących następujące szkoły:
1. Liceum Ogólnokształcące Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół im. Dr H. Spoczyńskiej w Lipinach,
2. I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie,
3. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach,
4. Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Wł. Andersa
w Chełmie,
5. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku,
6. CXXV Liceum Ogólnokształcące im. W. Milewicza w Zespole Szkół nr 7
im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie,
7. Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach,
8. III Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie,
9. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce,
10. II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku,
Uczniowie naszej szkoły nie zajęli miejsca na podium.
Wszystkim naszym zawodnikom dziękujemy za udział w Biegu i gratulujemy jego ukończenia.