1 września naukę w naszym liceum rozpoczęło 162 uczniów – w tym aż 52 pierwszoklasistów.

Dyrektor szkoły Maria Łopuska właśnie do nich skierowała szczególne słowa powitania w swoich przemówieniu.

- Otwieramy dziś przed wami nie tylko drzwi tej szkoły, ale przede wszystkim nasze serca i umysły. Wpisując się w tradycję tej placówki, uczyńcie ją jeszcze piękniejszą, przez naukę i mądre wykorzystanie czasu tu spędzonego – powiedziała.

Zwróciła się także do uczniów tegorocznych klas maturalnych, przypominając o konieczności przysłowiowego „zaciśnięcia pasa”, gdyż egzamin zbliża się do nich wielkimi krokami.

Życzenia wszelkiej pomyślności podczas pracy w roku szkolnym 2014/2015 popłynęły również do grona pedagogicznego i pracowników obsługi.

- Każdy początek to nadzieja na coś nowego, lepszego. Niech zatem dzisiejszy dzień napełni nas wszystkich optymizmem, że w tym roku pokonamy wszelkie trudności i zdobędziemy szczyty. Życzę wszelkiej pomyślności całej społeczności naszego liceum – dodała na zakończenie uroczystości.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.

{imageshow sl=6 sc=7 /}