Organizatorem Spotkania było Stowarzyszenie Żandarm.
Do jednostki w Mińsku przybyło 13 szkół z terenu całego kraju, w tym sześć szkół ponadgimnazjalnych. Podczas uroczystej odprawy przybyłych gości przywitał Komendant OSŻW płk Tomasz SZOPLIK.
Dla uczniów przygotowano wiele konkurencji. Rywalizacje rozpoczęto od biegów na krótkim i długim dystansie (sztafeta 4x100 m dziewczęta, 4x100 m chłopcy, bieg indywidualny 800 m dziewczęta i 1000 m chłopcy). Po zakończonych biegach okazało się, że nasza sztafeta chłopców w składzie: Krystian BRONISZ, Adam RYDZEWSKI, Kacper SZATYBEŁKO z klas wojskowych oraz Krystian ZŁOTKOWSKI z klasy IIc policyjnej, zajęła trzecie miejsce.
Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów był turniej piłki siatkowej, rozgrywany na nowoczesnym obiekcie Centrum Szkolenia ŻW.

Prawdziwe sukcesy przyszły jednak w drugiej części zawodów, podczas konkurencji w sportach obronnych. W każdej z nich nasza reprezentacja stawała na podium!
W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego drugie miejsce zajął Mateusz LASKOWSKI z klasy IIa wojskowej.
W konkurencji karabinu pneumatycznego drugie miejsce i pierwsze wśród dziewcząt zajęła Karolina GALAS z klasy Ia wojskowej.
W rzucie granatem obronnym do celu drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Jakub SALWA z klasy IIa wojskowej, oraz Karolina KRUSZEWSKA, Kamil BORKOWSKI i Konrad OLJASZ z klasy Ia wojskowej.
W przeciąganiu liny, po zaciętej rywalizacji nasza dziesięcioosobowa reprezentacja zajęła trzecie miejsce.
Największe emocje wzbudziła jednak konkurencja Tor Żandarma. Do rywalizacji nasza drużyna stanęła w składzie: Adam RUSINEK, Adam RYDZEWSKI, Krystian BRONISZ, Kinga WÓJCIK, Karolina KRUSZEWSKA z klas wojskowych oraz Arleta SOBOLEWSKA z klasy IIb policyjnej. Pokonanie zasieków i innych przeszkód w kamizelce kuloodpornej i z karabinem było bardzo wyczerpujące. Dobre przygotowanie drużyny, zaangażowanie, oraz wspaniały doping naszych kibiców sprawiły, że drużyna z Urli nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce.
W nagrodę najlepszym zawodnikom wręczono medale i dyplomy a drużynom puchary.
Ostatnim punktem programu Spotkania był wspólny posiłek na terenie zielonym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejne sukcesy!

{imageshow sl=31 sc=7 /}