Uczestniczyli w turnieju wiedzy z zakresu Policji, pokonywali tor przeszkód –taki jaki przechodzą kandydaci składający egzaminy do Policji. Ponadto mieli okazję zobaczyć pokazy jazdy motocyklami policyjnymi, tresurę psów służbowych, symulację postępowania na miejscu wypadku drogowego. W przerwie między zajęciami spróbowali przygotowanej przez organizatorów grochówki.
W dniu 20.05.2015r wybrana grupa naszych uczniów mogła zwiedzić Komendę Stołeczną Policji w Warszawie a w szczególności niedostępne dla innych osób Laboratorium Kryminalistyczne KSP. Uczniowie byli w pracowniach daktyloskopii, chemii-to tu badane są m.in. środki psychoaktywne i odurzające, pracowni biologii-często porównywane są tutaj próbki DNA, dzięki czemu ustalani są sprawcy wielu przestępstw.
Pracownicy Policji pracujący w odwiedzanych obiektach w czasie rozmów życzyli naszym uczniom aby w przyszłości zasilili  szeregi Policji lub innych służb mundurowych.

Opracowanie i materiały foto -M.Kowalczyk.

 

{imageshow sl=32 sc=7 /}