Wyścig ten został zorganizowany na cześć wojskowej organizacji Cichociemnych i miał przypomnieć zrzuty spadochronowe dokonane w okolicach Krusza – mówi Artur Dzięcioł ze Stowarzyszenia „Twórcy Jutra”. Organizatorzy chcieli także zwrócić uwagę na piękne widoki naszej okolicy. Wyścig przygotowały Stowarzyszenie Twórcy Jutra, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Kruszu i Komenda Hufca ZHP im. Cichociemnych w Tłuszczu.
Już od godz. 8.00 przed punktem zapisów stał tłum ludzi. Po odbiorze pakietów startowych (składających się z numeru startowego, chipa startowego i butelki wody) zawodnicy rozgrzewali się lub podziwiali piękną okolicę. Dystans biegu wynosił ponad 10 km, uczestniczyło w nim 190 osób.
Do mety uczestnicy przybiegli bardzo uśmiechnięci. Trasa była zróżnicowana – prowadziła przez las, teren zabudowany, pola i łąki.
Coraz więcej osób biega, w okolicy przybywa imprez sportowych. Jednym  z uczestników biegu był uczeń naszej szkoły Damian Piwko z klasy IIc, który zajął 15 miejsce (na zdjęciu). Inni uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w organizację Biegu. Zabezpieczali trasę, pełnili funkcję wolontariuszy - pomagali każdemu kto, takiej pomocy potrzebował.
Opiekunami grupy licealistów byli nauczyciel wychowania fizycznego Pan Artur Franczuk i Pan Marek Kowalski.

{imageshow sl=34 sc=7 /}