Za nami udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji K. K. Baczyńskiego, organizowany przez ZS w Tłuszczu. Ta cykliczna impreza co roku gromadzi rzesze uczestników, którzy rywalizują w różnych kategoriach. Nie mogło nas na niej zabraknąć. Do zmagań stanęli: recytacja – Natalia Koszewska (1a), Julia Giera (1a), praca plastyczna – Natalia Koszewska (1a), Nina Rowicka (2b), Karolina Kruszewska (2a), znajomość życia i twórczości K. K. Baczyńskiego – Kinga Wójcik (3a), Karolina Galas (2a), Konrad Oljasz (2a), Martyna Reda (2a), Dominika Andrzejewska (2b), Malwina Pólkowska (3c) i Karolina Górczak (3c). Na podium udało się stanąć Malwinie Pólkowskiej, która zajęła III miejsce w konkursie wiedzowym, wśród wyróżnionych znalazła się również Nina Rowicka za plakat ilustrujący „Elegię o chłopcu polskim”. Dziewczęta odebrały nagrody i dyplomy 11 marca. Ogromnym sukcesem zakończył się także udział naszej młodzieży w Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych, organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, Klub Gazety Polskiej w Kobyłce im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Szkołę Podstawową nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się kategoria „praca plastyczna”. Według organizatorów na konkurs wpłynęło ponad 900 prac, tym bardziej cieszy fakt, iż plakaty naszych uczennic zostały docenione przez jury konkursowe. Aldona Machla (2b) i Nina Rowicka (2b) z uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 17 marca w Sali Koncertowej im. Chopina w Radzyminie wróciły z wyróżnieniami i nagrodami rzeczowymi.

{imageshow sl=53 sc=7 /}