Młodzież LO w Urlach z Pocztem Sztandarowym wzięła udział w obchodach 100 Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie. Szkoła nosi imię „Bitwy Warszawskiej 1920 roku”. W uroczystych obchodach udział wzięli Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Wołomińskiego Adam Lubiak, wiele osobistości życia państwowego, politycznego, lokalnego, Kompania Honorowa Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej, poczty sztandarowe szkół i stowarzyszeń, harcerze oraz mieszkańcy powiatu wołomińskiego.
Uroczysta Msza Święta na terenie Cmentarza Bohaterów 1920 r. w Ossowie została odprawiona pod przewodnictwem Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Po Mszy Św. został odczytany Apel Pamięci i oddana salwa honorowa przez Kompanię WP. Delegacje przybyłe na uroczystości złożyły kwiaty przy pomniku Bohaterów Wojny 1920 roku. Nasza młodzież niosła flagę, pomagała składać wieńce i kwiaty.
Tegoroczne uroczystości miały szczególne znaczenie dla wszystkich uczestników a zwłaszcza mieszkańców ziemi wołomińskiej, albowiem ta ziemia była areną jednego z największych wydarzeń w historii Polski i świata. Uczestnictwo naszej szkoły mundurowej w obchodach 100 Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku jest naszym skromnym podziękowaniem za „Cud nad Wisła” i dar wolnej, niepodległej Ojczyzny.

Marian Chłopik