Młodzież aktywnie i twórczo szukała rozwiązań, nie bała się eksperymentować, stawiała sobie ambitne zadania, uwzględniając ryzyko i biorąc odpowiedzialność za rezultaty pozwalające poznać im swój organizm i granicę jego możliwości. Każdy mógł spróbować swoich sił w logicznych zagadkach. Każde miejsce, które zwiedzali uczniowie - to nowe wyzwania i wielkie emocje jakie towarzyszyły odkrywaniu nowych doświadczeń. Tak było również w Planetarium ,,Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, mogliśmy odnieść wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu. Podczas specjalnego seansu przenieśliśmy się do początków życia na Ziemi i poznaliśmy jej tajniki. Dopełnieniem tej geologicznej historii Naszej planety był pobyt w Muzeum Geologicznym PIB.
Wyjazd okazał się pełen wrażeń i owocny w nowe doświadczenia. Nasza szkoła kolejny raz pokazała, że jest otwarta na ciekawe formy edukacji i zaspokaja potrzeby uczniów.


Magdalena Piesio