System Steel Alive został zaprojektowany z myślą o wszelkiego rodzaju treningach strzeleckich oraz o różnym poziomie zaawansowania. Zapewnia możliwość ćwiczeń na dystansie od przysłowiowego zera metrów (nie rykoszetujące cele polimerowe) aż do 100 metrów. Użytkownicy mogą sprawdzić swoje umiejętności w grach i trybach treningowych, jaki i w sprawdzonych scenariuszach taktycznych. Wyniki można porównać w międzynarodowych rankingach z osiągnięciami innych zawodników lub operatorów sił specjalnych. Dostępne statystyki strzeleckie pozwalają instruktorom na poprawę techniki i czasu reakcji członków swojej drużyny. W pokazie wzięli udział uczniowie naszej szkoły jak i kadra pedagogiczna. System cieszył się dużym zainteresowaniem i został pozytywnie zaopiniowany przez uczestników. Urządzenia zostaną zakupione rzez szkołę i będą służyć uczniom w nowym roku szkolnym.