Wiele szkół w Polsce prowadzi obecnie klasy mundurowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży.

Duża ilość osób uważa, że klasa mundurowa to klasa mundurowa i w każdej szkole nauka w niej jest taka sama. Otóż nie! Wiele szkół ma w ofercie takie oddziały, ale tylko nieliczne oferują naukę w klasach mundurowych objętych pilotażowym programem Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Takie klasy to wyjątek i przywilej - aby je prowadzić szkoła musi spełniać konkretne warunki, a nauka w takiej klasie musi spełniać wymagania wojskowe, co jest gwarantem znakomitego przygotowania militarnego i daje wiele korzyści.  Jakich? Tego można dowiedzieć się z naszej grafiki.

Liceum Mundurowe w Urlach jako jedno z nielicznych w kraju prowadzi Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe.

 

 klasy mundurowe01.jpg