W całej Polsce 29 kwietnia tego roku był dla uczniów klas kończących szkołę datą wyjątkową. Nie inaczej było u nas – tego dnia w uroczystej atmosferze trzecioklasiści odebrali wyróżnienia i świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach. Były kwiaty, podziękowania i życzenia.

Punktualnie o godz. 13.00 od uroczystego przekazania pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu rozpoczęło się zakończenie roku połączone z rozdaniem świadectw oraz wyróżnień. Uczniowie z trzech klas uzyskało status absolwenta LO w Urlach.
Tę wyjątkową chwilę swoją obecnością uświetnili goście. Na zaproszenie uczniów w wydarzeniu wzięli udział: wicestarosta powiatu wołomińskiego Adam Łossan, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Jadowie komisarz Tomasz Młynarczyk, podporucznik Michał Nykiel z Ośrodka Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, IV oficer Mazurskiej Służby Ratowniczej Krzysztof Fic, a także rodzice uczniów oraz cała społeczność liceum.
- Macie dziś niewątpliwie powody do radości, gdyż otrzymacie za chwilę świadectwa ukończenia szkoły. O pełnym sukcesie jednak będziemy mówić wtedy, gdy z sukcesem zakończycie egzaminy maturalne. Już dziś bijemy wam brawa, a jednocześnie prosimy, dajcie nam możliwość powtórzenia ich za dwa miesiące, kiedy będziecie odbierać świadectwa maturalne – zwróciła się do trzecioklasistów dyrektor liceum Maria Łopuska.
W części oficjalnej wydarzenia nie zabrakło również przemówień gości, rodziców, podziękowań uczniów. Szczególne słowa absolwenci skierowali do dyrekcji liceum i wychowawców klas trzecich: Katarzyny Szwaczyk, Rafała Radzkiego, Mirosława Kowalczyka. Najważniejszą cześć stanowiło jednak wręczenie świadectw, nagród i wyróżnień za aktywność uczniów na wielu płaszczyznach, m.in. za wyniki w nauce, działalność społeczną, osiągnięcia sportowe, udział w konkursach, czytelnictwo i inne. Absolwenci otrzymali również certyfikaty.
- Powodzenia w dorosłym życiu, umiejętności rozróżniania dobra od zła oraz zapału do działania. Planując swoje poukładane życie pamiętajcie o słowach: „statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki” – tymi życzeniami zakończyła część oficjalną wydarzenia dyrektor M. Łopuska.
Na koniec uroczystości odbyła się część artystyczna, którą uczniowie klas młodszych przygotowali pod kierunkiem A. Harasim i R. Miszczuk.

{imageshow sl=66 sc=7 /}