Wiele szkół mierzy się m.in. sukcesem w zdawalności matur. Jednak łatwo mówić o wyjątkowości danej placówki, kiedy kandydaci do niej przyjmowani są z wysoką ilością punktów za zdany egzamin gimnazjalny i bardzo dobre świadectwa ukończenia tejże szkoły. Do naszego liceum trafiają uczniowie i słabsi, i lepsi. Tym bardziej więc cieszy sukces, jakim jest wynik matury. Średnia punktów uzyskanych ze świadectwa ukończenia gimnazjum i egzaminu gimnazjalnego przez absolwentów, którzy w tym roku przystąpili do matury wynosiła 96,36. Powyżej 100 pkt. ze świadectwa ukończenia gimnazjum i egzaminu gimnazjalnego  miało 9 maturzystów, co stanowi 47 % zdających maturę. Nikt z absolwentów nie miał 150 pkt., a egzamin maturalny zdali nawet ci uczniowie, którzy zostali przyjęci do naszego liceum z ilością punktów 81 na 200 możliwych do uzyskania. To dowód na to, że nawet mała placówka potrafi wykształcić! Uważamy to za niebywały sukces – tak naszych uczniów, którzy włożyli wiele pracy w to, by się udało, jak i nauczycieli liceum w Urlach, którzy z pasją realizują proces dydaktyczny. Najłatwiej wykazać to osiągnięcie na wykresach. Poniżej przedstawiamy wyniki matury w urlańskim liceum.

wykres1

wykres2

wykres3wykres4

Pozdrawiamy sceptyków, wątpiących w sukcesy „mundurowych” z Urli :)!

A. Harasim, A. Tymoszuk