O przemocy można usłyszeć w mediach niemal codziennie. Jej przejawy często widać na ulicach, w pracy, szkole. Oprócz przemocy fizycznej tak samo niebezpieczna i bezwzględna jest tzw. „przemoc bezkrwawa”. O obu jej przejawach oraz skutkach opowiedzieli uczniowie klas pierwszych podczas apelu, realizując tym samym hasło „Stop przemocy”.

3 października w krótkim programie artystycznym młodzież zanegowała przemoc, jej następstwa oraz skutki, z jakimi musi liczyć się agresor. Zaapelowali również o tolerancję, życzliwość, empatię i inne pozytywne postawy, dzięki którym życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Apel miał na celu wychowanie w duchu poszanowania odmienności drugiego człowieka, eliminację zachowań agresywnych i propagowanie postawy humanitaryzmu. Uczniowie, przygotowani przez pedagoga szkolnego Teresę Kur, przyłączyli się w ten sposób do obchodów Międzynarodowego Dnia bez Przemocy, który na świecie obchodzony jest 2 października, w dniu urodzin przywódcy hinduskiego ruchu niepodległościowego Mahatmy Gandhiego.

{imageshow sl=77 sc=7 /}