Nasi uczniowie z klas policyjnych, w dniu 30 września 2016 roku ,właśnie w piątek, zostali na parę godzin pensjonariuszami Aresztu Śledczego Warszawa –Grochów.

To kolejna wizyta uczniów naszej szkoły w tym areszcie w ramach programu profilaktycznego. Po dokładnym sprawdzeniu tożsamości uczniów i opiekunów mogliśmy wejść na teren zakładu karnego. Tam obejrzeliśmy film ,,Więzienie-stracony czas” zrealizowany przez Okręgowy Inspektorat Służby więziennej oraz Komendę Rejonową Policji w Radomiu. Film pokazuje konsekwencje wejścia młodych ludzi w konflikt z prawem. Z-ca Dyrektora Aresztu ppłk J. Soja zapoznał licealistów ze specyfiką jednostki, przepisami dotyczącymi wykonywania kary pozbawienia wolności. Obejrzeliśmy poszczególne pawilony, więzienną kaplicę, cele, także cele izolatki –przeznaczone dla szczególnie krnąbrnych więźniów. Widzieliśmy z góry więżniów na tzw. ,,spacerniaku”. Potem spacerowali tam nasi uczniowie. Dobrze ,że tym razem wszyscy licealiści mogli w piątkowe popołudnie opuścić bez przeszkód zakład karny i zacząć wolny weekend. Większość przebywających tutaj skazanych liczy miesiące i lata do wyjścia za mury zakładu. Dlatego główne życzenia skierowane przez funkcjonariuszy do uczniów brzmiały: ,, Życzymy Wam abyście nigdy tu nie trafili ,chyba ,że jako nasi koledzy do pracy w służbie więziennej”

{imageshow sl=78 sc=7 /}