Uczniowie z liceum ogólnokształcącego w Urlach z klas o profilu policyjnym odwiedzili dzisiaj policjantów wołomińskiej Komendy. Młodzież podczas tej niedługiej ale intensywnej i pełnej atrakcji wizyty dowiedziała się sporo o pracy policjantów.

Takie spotkania z pewnością utrwala dobry wizerunek Policji w ich oczach na lata. Wiele z tych młodych osób w niedalekiej przyszłości, zapewne wstąpi do Policji i po zakończeniu policyjnego szkolenia będzie dbać o porządek i bezpieczeństwo całego społeczeństwa.
Funkcjonariuszy wołomińskiej Komendy odwiedzili dzisiaj uczniowie liceum ogólnokształcącego w Urlach. Młodzież z tzw. „klas policyjnych”, w który prowadzone są dodatkowe zajęcia z zakresu wiedzy dotyczącej Policji została teoretycznie i praktycznie zapoznana z pracą funkcjonariuszy.
Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Wołominie podinspektorem dr Markiem Ujazdą. Pan Komendant chętnie przyjął w swoim gabinecie młodych ludzi, odpowiadał im na zadawane przez nich pytania oraz zachęcał ich do wstąpienia w szeregi Policji po ukończeniu szkoły średniej. Dla uczniów klasy pierwszej i drugiej liceum spotkanie bezpośrednio z „szefem” wołomińskiej Komendy było dużym przeżyciem.
Oficer Prasowy wołomińskiej Komendy asp. szt. Tomasz Sitek, który oprowadzał młodzież po Komendzie zapoznał ich ze specyfiką i charakterystyką pracy w Policji, opowiedział im czym zajmują się poszczególne wydziały, zespoły i sekcje jakie znajdują się w Komendzie. Młodzi ludzie odwiedzili również stanowisko zespołu techników kryminalistki, gdzie mogli zobaczyć jak w sposób szybki, profesjonalny i nowoczesny wykonuje się zdjęcia osób zatrzymanych oraz tzw. daktyloskopię. Nie zabrakło też zwiedzania stanowiska kierowania wołomińskiej powiatowej Policji. Sprzęt łączności, monitoring pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Policjant przedstawił młodym ludziom charakterystykę służby oficera dyżurnego, który kieruje pracą wszystkich funkcjonariuszy zarówno komendy jak i podległych komisariatów.
Policyjna izba zatrzymań – kolejny element wycieczki, wywołała wśród uczniów bardzo duże zainteresowanie. Oficer Prasowy przekazał im wiedzę na temat zasad umieszczania osób zatrzymanych czy doprowadzonych do wytrzeźwienia w policyjnych celach. Nasi młodzi goście mogli też praktycznie w Wydziale Prewencji wołomińskiej Komendy zapoznać się ze sprzętem oraz wyposażeniem policyjnym jaki używany jest przez funkcjonariuszy podczas zabezpieczania imprez o charakterze masowym w tym meczy, zgromadzeń publicznych itp. Jedna z uczennic osobiście przymierzyła cały „strój bojowy” jej kolega mógł poczuć na własnych plechach ile waży plecakowy miotacz pieprzu do rozpraszania tłumu. O specyfice pracy policjantów prewencji oraz zabezpieczeniach tego typu imprez opowiadał młodzieży zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Michał Sputo.
Policjanci przekazali naszym gościom sporo informacji o pracy policjantów, o tym, że są zawsze gotowi na każde wezwanie osób potrzebujących pomocy. Młodzież, która już posiadała sporo wiedzy o Policji, kształcąc się i zdobywając wiedzę w kierunku bezpieczeństwo publiczne w liceum w Urlach, pytała funkcjonariuszy o zasady i tryb przyjęcia do służby w Policji. Jak sami zapewniali, wiele z nich swoją przyszłość zawodową wiąże właśnie z policyjnym mundurem. Liczymy na to, że ta wizyta pozwoli im na podjęcia takiej właśnie decyzji.

tekst i materiał fotograficzny przesłany przez oficera prasowego KPP w Wołominie asp.sztab.Tomasza Sitka.

Po wizycie w KPP w Wołominie uczniowie udali się na strzelnicę OSIR ,,Huragan”w Wołominie gdzie instruktorzy Bractwa Strzeleckiego,,Salwa” pomagali naszej młodzieży doskonalić umiejętności strzeleckie./foto: M.Kowalczyk/.

{imageshow sl=83 sc=7 /}