Szkoła mundurowa kojarzy się głównie z zainteresowaniami i zdolnościami związanymi ze służbami mundurowymi. Tymczasem w naszym liceum mamy również prawdziwe talenty artystyczne - na konkurs plastyczny związany z patronem liceum wysłaliśmy prawdziwe "perełki" malarskie.

Po raz kolejny już wzięliśmy udział w organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce Konkursie Historycznym. W tym roku tematem prac była "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości". Na etap szkolny zmagań wpłynęlo wiele plakatów, wykonanych w różnorodnej technice, jednak na finał wydarzenia pojechały te najlepsze, obok których nie sposób było przejść obojętnie. Zachwycają sposobem ujęcia tematu, staranością wykonania oraz, przede wszystkim, stylistyką i pomysłem graficznym. Mamy nadzieję, że tak jak wśród naszej społeczności, prace Niny Rowickiej z 3b, Kamila Borkowskiego (3a), Julki Giery (2a), Damiana Balceraka (3a) i Klaudii Chacińskiej (3b) zyskają również uznanie jury konkursu.

{imageshow sl=85 sc=7 /}