Wzorem lat ubiegłych uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”.

W dniu 26.11.2016 r. na terenie Sklepu Ogólnospożywczego Państwa Kalinowskich i sklepu Topaz w Jadowie, Sklepu „Celinka” w miejscowości Letnisko Nowy Jadów oraz sklepów Topaz i Biedronka w Łochowie, przy specjalnie oznakowanych koszykach, dyżurowali wolontariusze z naszego liceum. Informowali klientów sklepu o akcji, zachęcali do zakupu choćby jednego produktu spożywczego więcej i podarowania go dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. Ogromna szczodrość klientów i zaangażowanie wolontariuszy sprawiła, że udało nam się zebrać bardzo dużo żywności, tj.: cukier, mąka, makaron, kasza, olej, konserwy, ciastka, czekolady itp. Produkty zostały podliczone i spakowane w ponad 20 paczek żywnościowych dla potrzebujących z gminy Jadów i z naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów, którzy udostępnili nam miejsce na przeprowadzenie akcji. Słowa uznania należy skierować również do wolontariuszy i wszystkich osób, które wsparły naszą akcję. Dziękujemy!

{imageshow sl=90 sc=7 /}