Po części oficjalnej odbył się piknik militarny podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali widowiskowy pokaz samoobrony i walki wręcz. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również nasze stoisko promocyjne, gdzie wystawione były bronie, pałki, hełmy, i wiele innych rzeczy, przy pomocy których uczniowie ćwiczą na co dzień podczas zajęć praktycznych. Uczniowie dzielili się również swoimi doświadczeniami ze szkoły jak i różnych wyjazdów.

Nasi kadeci bardzo oblegani byli szczególnie przez najmłodszych mieszkańców, którzy z radością przymierzali hełmy, kamizelki taktyczne, mogli wziąć do ręki również broń treningową. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć z udziałem naszych uczniów.

Jako, że był to piknik militarny nie mogło zabraknąć wojskowej grochówki, cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem.

Uczestnikami pikniku byli również: Fundacja Fort-Rogowo, Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach, GRH 13 pułk piechoty Pułtusk, sekcja strzelecka MLKS NADNARWIANKA Pułtusk, WKU Wyszków, żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Komorowie.

Wszyscy zebrani przyczynili się w ogromnej mierze do należytego upamiętnienia tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.