Klasa wojskowa

KLASA WOJSKOWA
klasa certyfikowana przez
Ministerstwo Obrony Narodowej

Klasy wojskowe istnieją w naszej szkole od samego jej początku. Kształcenie specjalistyczne na najwyższym poziomie jest w klasach wojskowych priorytetem. Oprócz standardowych dla liceum przedmiotów uczniowie klas wojskowych realizują naukę edukacji wojskowej, języka angielskiego wojskowego, samoobrony. Trudno jest znaleźć szkołę, oferującą tak dużą ilość przedmiotów szkolenia specjalistycznego w klasach wojskowych. W trakcie trzech lat spędzonych w klasie wojskowej uczniowie uczą się musztry, strzelania sportowego, strzelania z broni bojowej, wojskowych systemów walki wręcz, taktyki zielonej i czarnej, obrony przed bronią chemiczną, topografii wojskowej, łączności. Chłopcy i dziewczęta z klas wojskowych przygotowują się pod względem wiedzy i sprawności fizycznej do służby wojskowej i nauki na wyższych uczelniach wojskowych. Zajęcia specjalistyczne realizowane są w szkole oraz przez instruktorów z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Klasy wojskowe współpracują także z Biurem do Spraw Proobronnych MON, Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym "Legia" Warszawa, Ligą Obrony Kraju, Związkiem Strzeleckim, Polskim Systemem Walki Wręcz "Haller", Dowództwem Garnizonu Warszawa, Batalionem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego.

Uczniowie, którzy zaliczą zajęcia z edukacji wojskowej, ukończą dwa poligony wojskowe i zdadzą egzaminy otrzymują certyfikat przeszkolenia wojskowego.

Uwaga!!!

Absolwenci klasy wojskowej naszego liceum otrzymują:

- dodatkowe punkty przy rekrutacji do wojska;

- pierwszeństwo przy wstępowaniu do Wojsk Obrony Terytorialnej!!!

- pierwszeństwo przy wstępowaniu do Wojsk Operacyjnych!!!

Nie szukaj klas mundurowych - przyjdź do naszej wojskowej szkoły!

Uwaga! W 2018 roku wszyscy nowoprzyjęci uczniowie w klasie wojskowej otrzymają do użytkowania mundur wojskowy wz. 2010 ZA DARMO!!!