^ Powrót na górę
facebook

Liceum Ogólnokształcące w Urlach

im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Pierwszoklasiści w Centrum Nauki Kopernik

Kolejna wizyta w Centrum Nauki Kopernik- tym razem dla uczniów klasy I z Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach była okazją do poszerzenia wiedzy na temat kosmosu i uczestnictwa w niecodziennych eksperymentach i obserwacjach.
Młodzież aktywnie i twórczo szukała rozwiązań, nie bała się eksperymentować, stawiała sobie ambitne zadania, uwzględniając ryzyko i biorąc odpowiedzialność za rezultaty pozwalające poznać im swój organizm i granicę jego możliwości. Każdy mógł spróbować swoich sił w logicznych zagadkach. Każde miejsce, które zwiedzali uczniowie - to nowe wyzwania i wielkie emocje jakie towarzyszyły odkrywaniu nowych doświadczeń. Tak było również w Planetarium ,,Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, mogliśmy odnieść wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu. Podczas specjalnego seansu przenieśliśmy się do początków życia na Ziemi i poznaliśmy jej tajniki. Dopełnieniem tej geologicznej historii Naszej planety był pobyt w Muzeum Geologicznym PIB.
Wyjazd okazał się pełen wrażeń i owocny w nowe doświadczenia. Nasza szkoła kolejny raz pokazała, że jest otwarta na ciekawe formy edukacji i zaspokaja potrzeby uczniów.


Magdalena Piesio

 

Organ prowadzący:

 

         

Współpracujemy:

 

herb

           

     

  wojsko polskie logo      zwiazek strz    SALWA 354MB      sssologo    

 

Powiat Wołomiński